ХІМІЧНА ЛАБОРАТОРІЯ

                                                      Саморобні  індикатори.

           У хімічних лабораторіях часто користуються індикаторами для визначення середовища розчину: кислого, лужного, нейтрального. Слово"індикатор" у перекладі з латинської означає "вказівник".
       А чи можна індикатори одержати в домашніх умовах? Звичайно можна.
      Сировиною в цьому випадку будуть різні частини рослин. Важливо , лише, щоб вони мали забарвлення, яке буде змінюватися в залежності від середовища. Як правило, це частини рослин забарвлені в темно-червоний  або синій колір.
      Сировиною для одержання індикатора можуть бути червоні тюльпани, плоди чорноплідної горобини, малини, вишні, чорної смородини, сік червоного буряка і т.д.
       Речовини-індикатори містяться в клітинах рослин, і їх потрібно вилучити звідти. Це можна зробити по-різному:наприклад, з ягід, червоного буряку можна просто видавити трохи соку. сік слід розбавити водою до прозорого розчину. З пелюстків квітів розчин індикатора можна одержати екстракцією( приготувати відвар на водяній бані)

                  Розчин індикатора готовий - переходимо до                                                           експерименту.


        Візьміть три склянки. В одну налийте чистої кип*яченої  води - це нейтральне середовище; в іншу оцет чи розчин лимонної кислоти - це розчин з кислим середовищем; у третю додайте розчин пральної чи питної соди - цей розчин матиме лужне середовище.
          Капніть у кожну з них  декілька крапель приготовленого  Вами індикатора. Що спостерігаєте? 


 


         Результати всіх цих дослідів записуйте до таблиці. Розчином індикатора можна просочити смужки фільтрувального паперу і висушити їх. Такий папір зберігається довше, ніж розчин і користуватися ним зручно.

Немає коментарів:

Дописати коментар