ЦІКАВО ЗНАТИ

Чи знаєте Ви ...

*** Чи знаєте, ви , що жовтий цукор вважається більш корисним продуктом харчування, ніж білий? І це не вигадки, він швидше засвоюється і вважається елітним сортом у США і Японії.

***Дехто говорить - цукор наркотик. Цукор, звичайно, не наркотик, але частка істини в цьому твердженні все-таки є. Учені. які полюбляють перевіряти все на світі, проводилидосліди з лабораторними пацюками і мишами. Суть цих дослідів зводилася до такого. Тварин привчали до цукру,і через деякий час у більшості зних починалася справжня залежність від нього. Дослідження показали, що залежність можна було б з повним правом порівнювати з наркотичною.

*** З іншого боку ті самі вчені довели: звичайний цукор можна сміливо називати частинкою щастя. Люди, які вживають його достатньою мірою, частіше посміхаються, у них рівніший і гарний настрій. А ось противники цукру частіше бувають злими і дратівливими. Правда, невідомо, наскільки швидко й сильно ми можемо до нього звикнути.

*** Цукор буває не тільки твердим, але й рідким, сипким, шматковим, колотим, льодяниковим, коричневим, кам"яним...

*** Деякі авіамоделісти використовують цукор у поєднанні з іншими компонентами для створення справжнього палива,яким заправляють свої моделі. І вони літають.

*** Але паливо - це ще не все. В одному з дослідних центрів створюють мобільні  телефони, які  працюють не на стандартних батареях і акумуляторах, а на цукрі..Ствкрджують: ККД нового виробу буде перевищувати звичайні  щонайменше у вісім разів. Фантастика.

***Цікавий  факт: у стандартній баночці "Кока - коли" (0,5 літра) міститься рівно 16 кубиків цукру. або 7 повноцінних чайних ложок. А в " Пепсі" -усі 8 ложок. Це багато, дуже багато. Тому будьте з подібними напоями обережнішими.

Ось  воно,  щастя !
         З*їв шматочок шоколадки - і цілий день щасливий!
 Кажуть, так на людей впливають ендорфіни, або так звані "гормони щастя", що містяться в улюблених ласощах. Ендорфін - представник  групи біохімічних  сполук , що природно виробляються в головному мозку й здатні блокувати  больові відчуття  й визначати емоційний стан людини.
      Через низький рівень  "гормонів щастя"  в організмі виникає депресія, апатія і навіть безпричинна туга. Ендорфін же приводить людину і в стан ейфорії (блаженства).
        І навпаки: будь-які , навіть  найнезначніші позитивні переживання підвищують рівень ендорфінів у крові.
       Зустріти славнозвісний "гормон щастя" можна як у цілком очікуваних "місцях"(шоколад, морозиво, авокадо, червона смородина, молоко).
           
               " Гормон щастя міститься  і втих продуктах, які дуже складно назвати джерелами щастя.
        Так, наприклад,  переможець "конкурсу гострот" перець чилі містить у собі солідну дозу ендорфінів. 
        Можна поласувати ендорфінами й з допомогою ще одного "сльозоточивого" продукту - звичайної гірчиці. доданої до улюбленої страви. Але є й більш гуманні способи: картопля є відмінним джерелом калію, вміст якого в організмі стрімко зменшується під час стресу. Тож. не даром так багато людей люблять  смажену картопельку.




Чи знаєте Ви, що ...

***  Аби зібрати кілограм меду, бджоли повинні зробити 120 - 150 тисяч вильотів. Чайну ложку меду 200 бджіл відкладають за добу. За день бджола може зробити  30 - 40 вильотів і відвідати
4000 квіток. При відсутності взятку в природі всі бджоли сидять у вулику і тільки окремі розвідниці вилітають, шукаючи нектар.

*** З  усіх тварин, що є на Землі, восьминоги мають найбільші очі - до 40 см. у діаметрі.

*** В печінці кашалота, яка важить близько 400 кілограмів, міститься стільки ж вітамінів, скільки у 100 тоннах вершкового масла або у 5 мільйонах штук яєць.

*** Кити можуть пірнати на глибину до двох  кілометрів.

*** Полярні крячки щорічно перелітають від полюса до полюса( з Арктики в Антарктику) і перебувають у дорозі майже півроку.

*** У дзьобі альбатроса є опріснювач. Морська вода, проходячи через нього, стає прісною, придатною до пиття.

***  Слон за добу з*їдає 300 кілограмів кормів, бегемот - 40, касатка - 160, а синій кит щодня  виціджує з води близько 2,5 тонн рачків.
 

Немає коментарів:

Дописати коментар